אקוס הוקמה ב-2003, שבסיסה בבאר שבע שבמדבר הנגב הישראלי, במטרה לשחזר את חווית החיות של פינק פלויד האגדי.מאז חלף זמן הסיורים החיים של הפלוידים, פרויקט המחווה הזה נועד לגרום למעריצי פלוידיאן להרגיש הכי קרובים שאפשר לעסקה האמיתית, ולזכור בצורה חיה יותר את התחושה של האזנה לפינק פלויד בפעם הראשונה.
10 חברי הלהקה, מתגאים מאוד בתשומת הלב האובססיבית שלהם לכל פרט קטן - מהחלפת ציוד וכלי נגינה בציוד קרוב יותר לזה המשמש את הפלוידס, עד לסוגי מיתרי גיטרה ובס, דוושות אפקט מותג ספציפי, תופים. גדלים, מתחים וכו', כאשר כל פרט קטן מעובד בקפידה כדי להתאים לסאונד המקורי והמדהים.

החוויה המלאה שהלהקה מספקת בקונצרטים היא זו של אודיו וויזואלי. על מנת לשחזר את סדר הגודל של המופעים המקוריים של הפלוידס, תוך שהם מעודכנים בציוד תאורה ווידאו ארט, הם משתמשים בקונסולות דיגיטליות חדישות, מסכי LED ואורות, יחד עם שיטות סינכרון מתוחכמות במיוחד, והכל עבור מטרה לספק את הביצועים המדויקים והמקצועיים ביותר. במהלך השנים, "Echoes" שיתף פעולה עם מוזיקאים פנטסטיים, שכולם חולקים את האהבה וההערצה לסיד בארט, דיוויד גילמור, ניק מייסון, רוג'ר ווטרס וריצ'רד רייט.
שיתופי פעולה אלו כוללים בין היתר את השתתפות להקת הרוק הישראלית "רוקפור" בקונצרט שלה באמפיתיאטרון "שוני", פרויקט מיוחד עם המלחין, המנצח והפסנתרן גיל שוחט, וסיבוב הופעות משותף עם להקת המחווה הבריטית "The UK Pink Floyd Experience"


אלבומים ושיריםכל האלבומים הגדולים ביותר של פינק פלויד - "The Piper At the Gates of Dawn", "A Saucerful of Secrets", "Atom Heart Mother", "Meddle", "The Dark Side of the Moon", "Wish You Were Here", "Animals", "The Wall", "The Final Cut", כמו גם אלבומים מאוחרים יותר לאחר עזיבתו של ווטרס - "A Momentary Lapse of Reason" ו-"The Division Bell" מיוצגים בהרכב שלהם. עם כל הלהיטים הגדולים, כגון "עוד לבנה בקיר" (כל החלקים), "זמן", "האיר לך יהלום מטורף IV", "אמא", "כסף", "הדים", "הלוואי שהיית כאן", "קהה בנוחות" , "Have A Cigar", "Hey you", יחד עם אבני החן הנצחיות כמו "See Emily Play", "Arnold Layne", "Let there Be More Light", "Shine On You Crazy Diamond VI-IX", " כלבים", "חלום התותחן", "Sorrow" ועוד רבים אחרים, כל מעריץ של פינק פלויד יסבול את נשמתו ב"קול העדין של הרעם" שהוא החבילה המלאה של פלויד שנמסרה בקונצרטים שלהם. כל הופעה היא שונה, מכיוון ששירים מוחלפים באופן שיטתי ומעורבבים מאלבומים שונים.

אלבומים מלאיםברבות מההופעות, הלהקה כוללת אלבומים באורך מלא כחלק מההופעות שלה. בחלק מהמקרים הם אפילו ניגנו שני אלבומים באורך מלא בהופעה אחת. אלבומים כמו "The Dark Side of the Moon", "Wish You Were Here", "Animals" ו-"The Division Bell". הם אפילו ביצעו את האלבום המלא "Pulse" שהוקלט במהלך סיבוב ההופעות החי של הלהקה "The Division Bell" ב-1994.
ליקוי חמהבשנים 2015-2016 הם עבדו עם גיל שוחט - מלחין, מנצח ופסנתרן פלאי קלאסי וג'אז. יחד הם יצרו מופע ייחודי שסייר בישראל, בו הופיעו, בליווי תזמורת מלאה של מאה נגנים על הבמה, את האלבום המלא "The Dark Side of the Moon", השזור בסוויטה של גוסטב הולסט "The Planets". להדרן ולסיום הגדול של ההופעות הללו, הם הדהימו את הקהל, בביצוע "Atom Heart Mother" - הסוויטה פורצת הדרך של פינק פלויד מהאלבום מ-1970 בשם זה.החומה עבודה על אחד האלבומים הגדולים בכל הזמנים - "The Wall", מתחילים בשנת 2018. הלהקה יצרה כל יצירה במופע בעצמה, לבנה אחר לבנה. כוונת מילים. מהקלטת אפקטים קוליים, לעיצוב הסאונד, התאורה, הבמה והאביזרים, יצירת סרטונים סוחפים להפליא הכוללים דמויות תלת מימד ואלמנטים המוצגים על מסכי ענק - הלהקה ידעה שהמופע הזה חייב להיות גרנדיוזי.להדים הייתה תוכנית "הקיר" שתוכננה לצאת לסיבוב הופעות בשנת 2020, אך לאחר 3 הופעות מוצלחות בלבד בינואר-פברואר, מגיפת קוביד-19 פגעה בעולם ושינתה את התוכניות של כולם.
לאחר שחזרו לבסוף לבמה בסוף 2021, ואחרי ביקורות מעולות ושבחים גבוהים על המופע שלהם "The Wall", "Echoes" אמור לצאת לסיבוב הופעות עם "The Wall" באפריל ושוב בדצמבר ב-30 ערים ברחבי אירופה כולל לונדון, פריז וברלין, בין היתר. התוכנית אמורה לצאת לסיבוב הופעות בארצות הברית ב-2023.


פרויקטים עתידייםהלהקה עובדת כעת על יצירת מופעים בנושאים נוספים, ומציגה אלבומים אחד-שניים באורך מלא, מועשרים בסאונד והוויזואליות הגדולים והסוחפים כפי שהוצגו במופעים של "The Wall".כמו כן, הם עובדים על מופעים גדולים ומרשימים שיכללו תזמורת מלאה שתבצע כמה מיצירותיו הייחודיות של פינק פלויד, שבוצעו רק לעתים רחוקות. באופן כללי, הם תמיד עובדים על עוד קטעים נפלאים של פינק פלויד,